• „Z komputerem za pan brat”

          • W miesiącu październiku odbyły się kolejne działania w ramach programu matematycznego dla klas 0 – III pt. „Matematyka da się lubić”. Zajęcia odbyły się pod hasłem: „Z komputerem za pan brat”. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zabawami matematycznymi dostosowanymi do ich wieku i możliwości.

            Jeżeli dziecko ma spędzić trochę czasu przed komputerem, to warto wybrać między innymi matematyczne zabawy. Dlaczego? Ponieważ rozwiązywanie matematycznych zadań może okazać się emocjonującą zabawą. Komputer nie będzie synonimem tylko rozrywki, ale będzie się kojarzył z możliwością rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności.

            W tym wypadku pogłębianie kompetencji matematycznych idzie w parze z ćwiczeniem pamięci, rozwijaniem wyobraźni geometrycznej oraz logicznego myślenia.

            Dzieciom zajęcia bardzo się podobały, niektórzy uczniowie po raz pierwszy mieli możliwość skorzystania z komputera.

          • Wizyta pani Dominiki z biblioteki

          • Zazwyczaj to my odwiedzamy panią Dominikę w Bibliotece Publicznej w Strzelewie, ale tym razem z powodu bardzo deszczowej pogody, pani Dominika zawitała do nas z jesiennym tematem. Mieliśmy przyjemność wysłuchania opowiadania pani Lilianny Fabińskiej pt. „Po co są muchomory?”. Następnie wykonaliśmy pracę plastyczną: malowaliśmy  krasnoludki i wykonaliśmy dla nich domki – muchomorki. Zajęcia bardzo nam się podobały.

             

             

          • NARODOWY PROGRAM CZYTELNICTWA

          • NARODOWY PROGRAM CZYTELNICTWA

            W ramach realizacji zadań z Narodowego Programu Rozwoju czytelnictwa w miesiącu wrześniu, w klasach IV-VIII, został przeprowadzony quiz – 101 powodów, dla których warto czytać książki. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w przeprowadzonej zabawie – dyskutowały, wypowiadały się na temat czytelnictwa w formie burzy mózgów, układały i rozwiązywały rebusy oraz zagadki.

            W tym samym miesiącu, klasy 0-III oraz IV-VIII , pod opieką swoich nauczycieli i wychowawców, wykonały piękne plakaty pod hasłem „Czytam, więc jestem”.

            W październiku została ogłoszona zbiórka makulatury. Tutaj doskonale wykazał się szkolny wolontariat, który prężnie namawiał  wszystkich do przynoszenia zbędnej makulatury. W klasach 0-III oraz IV-VIII został przeprowadzony Szkolny Konkurs Plastyczny „Zachęcamy do czytania”. W tym miesiącu również  Samorząd Szkolny przeprowadził akcję pod hasłem „Czytam sobie wszędzie”, która polegała na czytaniu książek w różnych miejscach w szkole w czasie przerw. Zorganizowano też kiermasz taniej książki – „Książka za 1zł”.

            Wszystkie zorganizowane w tych miesiącach akcje cieszyły się dużym zainteresowaniem  zarówno uczniów jak i nauczycieli.

          • Komunikat

          • UWAGA RODZICE!!!

            Od poniedziałku 26.10.2020 r. zgodnie z rozporządzeniem MEN i Ministerstwa Zdrowia dla klas 4-8 będą odbywać się zajęcia nauki zdalnej w naszej szkole poprzez portal LIBRUS i TEAMS zgodnie z planem godzinowym lekcji.

            Klasy 0 - 3 pracują stacjonarnie w szkole bez zmian.

          • Dzień Nauczyciela

          • Dzień Nauczyciela to ważne święto nie tylko dla nauczycieli czy wychowawców, lecz także dla uczniów, którzy w tym ważnym dniu mają wspaniałą okazję do podziękowania swoim nauczycielom za wszystko, co dla nich robią. Za poświęcany czas, uwagę i naukę, którą wkładają do głowy na każdej z lekcji. Dzień Edukacji Narodowej jest obchodzony od 1972 roku i jest święto to jest nieruchome, zawsze obchodzimy je 14 października.

            W tym roku, ze względu na panującą pandemię Covid – 19, w naszej szkole dzień ten wyglądał inaczej niż zwykle. Wszyscy uczniowie mieli zajęcia opiekuńcze ze swoimi wychowawcami, na których najpierw obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą Dnia Edukacji Narodowej, a następnie oglądali filmy edukacyjne, grali w gry dydaktyczne oraz rozwiązywali quizy, rebusy i zagadki.

            Oczywiście nie zabrakło życzeń i miłych słów, za co serdecznie dziękujemy.

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Dnia 02.10.2020r. w naszej szkole odbył się X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie klas IV- VIII sprawdzili swoją znajomość tabliczki mnożenia przystępując do egzaminu pisemnego. Każdy kto bezbłędnie zaliczył egzamin otrzymał certyfikat potwierdzający mistrzostwo w tabliczce mnożenia. Po egzaminie rozwiązywane były zagadki, łamigłówki oraz zostały przeprowadzone gry matematyczne. Zapewne większość uczniów przychylnie spojrzy na matematykę ,bo nauka poprzez zabawę zawsze przynosi efekty ,

          • Odeszła Pani Katarzyna Obrębska - Nogala...

          • Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że dzisiaj, 01 października 2020 roku, zmarła nasza Koleżanka

            Katarzyna Obrębska – Nogala,

            która przez 30 lat była pracownikiem naszej szkoły.

            Spoczywaj w pokoju.

            Koleżanki, koledzy i pracownicy Szkoły Podstawowej w Strzelewie.

          • Pasowanie na Ucznia

          • Dzieci klas pierwszych w środę 30 września 2020 roku, przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni Pani Karoliny Cyboroń. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. 

            Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny. Wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania, którego dokonała Pani Dyrektor Szkoły Agnieszka Forgiel. W ten sposób, pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej w Strzelewie.  Te  ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci. Na pewno uczniowie będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”. 

          • Dzień Głośnego Czytania z Fundacją ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom

          • Dnia 29 września 2020 roku  uczniów klas 0-3 odwiedziła Pani Dominika Rossa z okazji  Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania z Fundacją ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.
            Pani Dominika czytała naszym stęsknionym "Milusińskim" - jednak przyzwyczajenie do książki od najmłodszych lat przynosi efekty. A to ogromnie raduje !!!

          • Tydzień matematyczny

          • 21 – 25.09.2020r.

            W miesiącu wrześniu został wznowiony program matematyczny dla klas 0 – III pt. „Matematyka da się lubić”. Niestety z powodu reżimu sanitarnego zajęcia te musiały odbyć się w osobnych grupach i salach lekcyjnych. Klasy 0 – III uczestniczyły w zabawach związanych z cyferkami. Działania były dostosowane do umiejętności oraz możliwości poszczególnych grup wiekowych. Uczniowie brali udział w zagadkach matematycznych, rozwiązywali zadania, byli zachęcani do podejmowania samodzielnej pracy, wykazywali się inwencją twórczą oraz kreatywnością. Dzieci brały czynny udział w zajęciach, chętnie włączały się do działań, co świadczy o tym, że zajęcia się podobały.

          • Dzień Przedszkolaka

          • 21 września 2020 r. miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w naszej szkole. Tego dnia dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Przedszkolaka. Mimo pochmurnej aury, dzieciaki przybyły do przedszkola wesołe i uśmiechnięte. „Jestem sobie Przedszkolaczek” – słowami tej piosenki dzieci rozpoczęły świętowanie. Bardzo chętnie tańczyły w rytm dziecięcych przebojów. Dużo frajdy sprawiły im tańce z balonami oraz zabawy z chustą. W tym dniu, na twarzy każdego dziecka, gościł szeroki uśmiech, bo każde z nich wiedziało, że to jest jego dzień i jego święto. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy, aby upamiętnić te wspaniałe, pełne wrażeń i pozytywnych emocji chwile. Niech każdy dzień spędzony w przedszkolu będzie wspaniałą przygodą oraz okazją do zdobywania cennej wiedzy i nowych umiejętności.

          • Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.

          • Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata”, w której dnia 18 września 2020 roku, udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Dzieci, wraz z nauczycielkami, posprzątały teren przy szkole, wieś Strzelewo oraz miejscowy cmentarz. W ciągu kilku godzin zebraliśmy kilkanaście worków śmieci! Mamy nadzieję, że wieś przez długi czas pozostanie czysta, a wszyscy uczniowie, rodzice oraz pozostali mieszkańcy wspólnie, przez cały rok, będą dbać o czystość i piękno naszej okolicy.

          • „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III

          • Innowacja pedagogiczna

             

            „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

            międzynarodowy projekt edukacyjny

            wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III

            edycja II

            Imię i nazwisko autora projektu

            Honorata Szanecka

            Imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego innowację

            Karolina Cyboroń

             

            Innowacja przeprowadzona zostanie na następujących zasadach:

            Rodzaj innowacji: programowo - metodyczna

            Program innowacyjny przeprowadzony zostanie w klasie I Szkoły Podstawowej w Strzelewie

            W innowacji wezmą udział wszyscy uczniowie tej klasy.

             

            Innowacja pedagogiczna realizowana będzie od 23 września 2020r. do 21 czerwca 2021r.

            Materiały do prowadzenia zajęć pochodzić będą z zasobów własnych szkoły.

            Innowacja opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem. Ponadto innowacyjna formuła edycji II projektu polega na wzmacnianiu więzi ze środowiskiem przyrodniczym, rozwijaniu poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Poprzez czytanie lektur, uczniowie zostaną wprowadzeni w problematykę dotyczącą zmian klimatycznych, postaw ekologicznych oraz szeroko pojętej ochrony środowiska.

            1. Opis zasadności wprowadzenia innowacji

            W dobie dzisiejszych czasów, gdzie prym wiodą gry komputerowe i smartfony, bardzo ciężko jest zachęcić dzieci do czytania książek, a tym bardziej lektur.

            Aby zminimalizować problem i zainspirować dzieci do czytania,od 23 września 2020 r. wprowadzam do swojej klasy projekt edukacyjny autorstwa Honoraty Szaneckiej, upowszechniający czytelnictwo wśród uczniów klas I-III, którego założeniem jest zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną oraz wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.

            1. Cele innowacji

            Cele ogólne:

            • rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
            • rozwijanie aktywności czytelniczej,
            • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
            • zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
            • integracja zespołu klasowego,
            • współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych,
            • wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym - rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.
            1. Zasady innowacji

            Innowacja pedagogiczna odbywać się będzie od 23 września 2020r. do 21 czerwca 2021r. Jedna lub dwie godzina w miesiącu podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej.

            Nauczyciel realizujący program opierać się będzie na umiejętnościach i doświadczeniach własnych oraz na sugestiach i pomysłach innych osób biorących udział w projekcie, poprzez wymianę wspólnych doświadczeń na grupie projektowej. Realizowane zadania będą zgodne z zaleceniami ujętymi w PRZEWODNIKU PO PROJEKCIE załączonym do Regulaminu.  

            Zajęcia odbywać się będą na terenie szkoły lub poza nią, po uprzednim poinformowaniu dyrektora szkoły. Podczas zajęć wykorzystane zostaną pomoce dydaktyczne posiadane przez szkołę oraz przez każdego ucznia.

            Przed rozpoczęciem projektu nauczyciel prowadzący innowację uzyska od autora projektu ZGODY dla RODZICÓW na udział dzieci w projekcie oraz na wykorzystanie ich wizerunku.

            Wzór zgody zostanie udostępniony we wrześniu 2020 r. na grupie projektowej.

            Ponadto autor projektu udostępni nauczycielom bezpłatne narzędzie w postaci LEKTURNIKA do wydrukowania dla każdego ucznia.

            Projekt składać się będzie z trzech MODUŁÓW:

            I MODUŁ - jesienny - od 23.09.2020r. do 21.12.2020r.

            MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEW

            II MODUŁ - zimowy - od 22.12.2020r. do 20.03.2021r.

            MAŁA CHMURKA W KRAINIE ŚNIEGU

            III MODUŁ - wiosenny - od 21.03.2021r. do 21.06.2021r.

            MAŁA CHMURKA W KRAINIE SŁOŃCA

            Szczegółowy opis modułów i zadań dołączono do Regulaminu w formie PRZEWODNIKA PO PROJEKCIE.

            W każdym z modułów uczestnik (zespół klasowy) wybierze jedną spośród czterech zaproponowanych lektur, do której wykona co najmniej cztery zadania.

            Lektury będą czytane przez nauczyciela, a także przez zaproszonych gości.  

            Po  zrealizowaniu  każdego modułu nauczyciel umieści na stronie projektu sprawozdanie w formie opisu i kilku zdjęć, dzięki czemu otrzyma od autora projektu POTWIERDZENIE realizacji tego modułu.

            W celu otrzymania CERTYFIKATU końcowego dla klasy oraz nauczyciela,a także DYPLOMÓW dla uczniów, wymagane będzie zrealizowanie WSZYSTKICH TRZECH MODUŁÓW.

            Udział w projekcie jest BEZPŁATNY.

            1. Ewaluacja programu

            Narzędzia ewaluacyjne:

            - Karta samooceny ucznia po każdym module i na zakończenie (umieszczona w Lekturniku),

            - ankieta dla rodziców po zakończonym projekcie (przygotowana przez nauczyciela).

            Szczegółowa analiza wyników ankiety oraz kart samooceny uczniów pozwoli ocenić stopień realizacji zamierzonych celów. Działania te pomogą wyciągnąć wnioski, zaplanować pracę i ewentualnie zmodyfikować metody pracy. Podjęta zostanie także decyzja o ewentualnej kontynuacji innowacji w tej grupie. Wszystkie wyniki i uwagi zostaną opracowane w sprawozdaniu końcowym oraz udostępnione dyrektorowi szkoły.

          • Bezpieczna droga do szkoły – spotkanie z Policją

          • Bezpieczna droga do szkoły – spotkanie z Policją

            W dniu 11 września 2020 roku odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla klas 0-III z panią Klaudią Gieryń i panią Sarą Jarecką z Komisariatu Policji
            w Nowogardzie. W szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku zajęć został wyświetlony film edukacyjny, który zawierał informacje na temat bezpiecznego zachowania w drodze do i ze szkoły, o zasadach przechodzenia przez jezdnię oraz rozpoznawaniu ważnych znaków drogowych. Pani Klaudia zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówiła sposoby unikania lub pokonywania ich.

            Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien nosić. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. kiedy zauważą pożar czy wypadek. Dzieci pamiętają numery alarmowe na Policję 997, Straż Pożarną 998, Pogotowie 999 oraz numer alarmowy 112. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Zadawały wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na zakończenie spotkania dzieci w prezencie dostały od p. Klaudii i p. Damian odblaski, które sprawiły dzieciom ogromną radość. Spotkania były interesujące i pouczające, a przekazana wiedza teoretyczna z pewnością znajdzie zastosowanie w praktyce.

          • 1 września

          • Tak niedawno rozstaliśmy się, a znów nadszedł czas powrotu i spotkania. Za nami dwa miesiące wspaniałych beztroskich wakacji. Nie tak łatwo pożegnać jest nam plaże tonące w słońcu, błękit nieba, ścieżki górskie wśród zielonych lasów, szalone  przygody, wakacyjnych przyjaciół. Dzisiaj możemy spokojnie i radośnie rozpocząć nowy rok szkolny.

             Ale  był taki wrzesień, kiedy klasy nie doczekały się uczniów.

            1 września 1939 roku rozpoczęła się ii wojna światowa, hitlerowskie Niemcy zaatakowały granice Polski.

            W tym roku mija 81 rocznica wybuchu II Wojny Światowej, najtragiczniejszego wydarzenia XX wieku.

            81 lat temu agresja niemiecka na Polskę zapoczątkowała II wojnę światową. 1 września 1939 r. niemiecki atak na Polskę rozpoczął najbardziej niszczycielską i krwawą wojnę w dziejach ludzkości.  Nad ranem 1 września 1939 r. wojska Rzeszy Niemieckiej przekroczyły granicę polsko-niemiecką. Wojsko Polskie stawiało zbrojny opór, oczekując na reakcję sojuszników. 3 września 1939 r. Francja i Wielka Brytania wypowiedziały wojnę Rzeszy Niemieckiej, ale nie podjęły rzeczywistych działań wojennych. Tragiczny los Polski został przypieczętowany 17 września 1939 r., kiedy od wschodu inwazję na Polskę rozpoczął Związek Sowiecki. Atak Rzeszy Niemieckiej i Związku Sowieckiego był następstwem podpisania przez oba totalitarne państwa Paktu Ribbentrop-Mołotow, którego tajny protokół w efekcie podzielił Europę Środkową na tzw. strefy wpływów. W tym wyjątkowym dniu pamiętajmy o milionach ofiar tego straszliwego konfliktu, oraz tym którzy bohatersko stawili czoła agresorom.

          • KOMUNIKAT !!!

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 01.09.2020 r. (wtorek) o godz.8.00 z wychowawcami w klasach:

            O - Oddział Przedszkolny

            klasa 1 - sala nr 1 budynek małej szkoły

            klasa 2 - sala nr 2 budynek małej szkoły

            klasa 3 - biblioteka duża szkoła

            klasa 4 - sala nr 4 duża szkoła

            klasa 5 - sala nr 6 duża szkoła

            klasa 6 - sala nr 3 duża szkoła

            klasa 7 - sala nr 5 duża szkoła

            klasa 8 - sala nr 7 duża szkoła

            Należy zachować warunki bezpieczeństwa epidemiologicznego. W klasach 0 i 1 maksymalnie jeden opiekun z dzieckiem. Klasy 2-8 przychodzą bez rodziców i opiekunów. 

            1 września będzie zorganizowany dowóz do szkoły tylko dzieci. W autobusie może maksymalnie przebywać nie więcej osób niż 100% miejsc siedzących. Istnieje obowiązek zakrywania nosa i ust w autobusie. Uczniowie, którzy nie będą posiadali ochrony ust i nosa nie zostaną wpuszczani do środka autobusu. Rodzice (opiekunowie) dzieci nie mogą skorzystać z przejazdu autobusem w ciągu całego roku szkolnego. 

          • WYPRAWKA SZKOLNA DLA UCZNIÓW KLASY I ROK SZKOLNY 2020/2021

          •  

             

            Podpisane pomoce plastyczne, które będą w szkole:

             

            • Plastelina duże opakowanie
            • farby plakatowe 12 kolorów; kubek na wodę
            • 3 pędzle o różnej grubości włożone do farb
            • kredki świecowe
            • flamastry
            • klej płynny
            • podkładka do malowania i lepienia z plasteliny
            • 2 papiery kolorowe, tzw. wycinanka w formacie A4
            • 1 blok techniczny biały A4
            • 1 bloki rysunkowe białe A4
            • 3 bloki techniczne kolorowe A4
            • 1 blok rysunkowy kolorowy A4
            • 2 blok techniczny kolorowy A3
            • 1 blok techniczny biały A3
            • 2 teczki formatu A4: „ prace plastyczne” i „dodatkowe karty pracy”
            • ryza papieru ksero

             

            piórnik  a w nim (zawsze!): 2 miękkie ołówki, gumka, temperówka z pojemnikiem na śmieci, kredki ołówkowe dobrej jakości (np. bambino), zaokrąglone nożyczki, klej w sztyfcie, linijka 15cm

             

            zeszyty podpisane na przedniej okładce:

            • 2 zeszyty w kratkę 16-kartkowe (matematyka, zeszyt informacyjny – na pierwszej stronie dane dziecka i kontakt do rodziców);
            • 1 zeszyt w 3-linie 16 kartkowy

             

            strój na zajęcia sportowe: biała koszulka z krótkim rękawem, czarne/granatowe krótkie spodenki,  obuwie sportowe

            strój galowy na uroczystości szkolne: biała koszula/ bluzka, ciemne spodnie lub spódnica.

             

            Pozdrawiam

            Karolina Cyboroń

          • „Ładujemy TIR’a nakrętek”

          • Kolejny  rok z rzędu Szkolny Klub Wolontariatu zachęcał do zbiórki nakrętek dla bliźniaczek Olgi i Kariny Apostoluk w celu sfinansowania delfinoterapii. W bieżącym roku, mimo panującej pandemii, udało się uzbierać pokaźną ilość nakrętek i dostarczyć je bezpośrednio do rodziców dziewczynek, za co otrzymaliśmy dyplomy z podziękowaniami. Zwieńczeniem tegorocznej „Nakręconej akcji” było wydarzenie „Ładujemy TIR’a nakrętek”. Na piknik, który odbył się w niedzielę 21 czerwca w miejscowości Sikorki, zaproszeni byli wszyscy, którzy przyczynili się do zbiórki. Przedstawicielki naszej szkoły, pani Justyna Barczak oraz opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu, pani Renata Gorazdowska, wzięły w nim udział dokładając cegiełkę od naszych uczniów w postaci kartonu nakrętek. Odbyło się również bardzo miłe spotkanie z bliźniaczkami i ich rodzicami, którzy jeszcze raz serdecznie podziękowali za okazane serce.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Strzelewie
      • jus.barczak@poczta.fm , a.forgiel@interia.pl
      • 91-391-02-24
      • Szkoła Podstawowa w Strzelewie, 72-200 Nowogard 72-200 Nowogard Poland
      • https://www.facebook.com/profile.php?id=100088110761064&locale=pl_PL
  • Galeria zdjęć

      brak danych