• „Jesień nie musi być szara”

          • W listopadzie 2019 r. nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, p. Renata Gorazdowska i p. Marlena Maciejewska zorganizowały w naszej szkole Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Jesień nie musi być szara”, który skierowany był do uczniów klas I – III szkół podstawowych oraz oddziałów przedszkolnych gminy Nowogard.

            Na konkurs wpłynęła rekordowa ilość prac ze szkół miejskich: SP1, SP2, SP3, SP4 oraz szkół gminy Nowogard: SP Długołęka, SP Strzelewo , SP Orzechowo – łącznie 212 prac, oraz 35 prac plastycznych z oddziałów przedszkolnych oraz przedszkoli Gminy Nowogard. Komisja miała naprawdę trudny wybór z wyłonieniem najciekawszych prac. Wzięto pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonania prac i ogólną estetykę oraz oryginalność ujęcia tematu. 

            Laureatami konkursu zostali:

            Kategoria: Oddział przedszkolny :

            - I miejsce –  Filip Michalski – OP Szkoła Podstawowa w Długołęce

            - II miejsce – Natalia Płusa – OP Szkoła Podstawowa w Orzechowie

            - III miejsce- Miłosz Branecki – Przedszkole Publiczne nr 3 w Nowogardzie

            - Wyróżnienia - Gabriela Grochala – OP Szkoła Podstawowa Nr 3 w Nowogardzie

                                    - Maja Słomka – OP Szkoła Podstawowa w Strzelewie

            Kategoria: Klasy I - III :

            - I miejsce - Anna Tracz – Szkoła Podstawowa w Orzechowie

            - II miejsce - Pietruszewska Pola – Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowogardzie

            - III miejsce - Antonina Zielińska – Szkoła Podstawowa nr 4 w Nowogardzie

            - Wyróżnienia – Piotr Karaś - Szkoła Podstawowa w Długołęce

            - Emilia Bazyl - Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowogardzie

            Komisja przyznała laureatom dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dziękujemy za udział w konkursie.

          • Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (kl. 4-6).

          • 19 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Wierzbięcinie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (kl. 4-6). W Mistrzostwach tych wzięło udział 4 szkoły dziewcząt. SP Strzelewo, SP Wierzbięcin, SP Orzechowo i SP Długołęka z terenu naszej gminy. Natomiast w kategorii chłopców do zawodów przystąpiło dodatkowo SP. 2 Nowogard.

            Reprezentacja dziewczynek i chłopców naszej szkoły po zaciętej walce w swoich grupach zajęła zarówno dziewczynki jak i chłopcy II miejsce, awansując tym samym do Mistrzostw Powiatu Goleniowskiego. WSZYSTKIM GRATULUJEMY oraz życzymy powodzenia w walce na coraz wyższych szczeblach.

          • Apel z okazji obchodów Roku Stanisława Moniuszki

          • Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. W 200. rocznicę urodzin wybitnego kompozytora, dyrygenta, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej oraz wielkiego patrioty, w wielu miastach organizowane są wydarzenia poświęcone propagowaniu jego twórczości. W ogólnopolskie obchody Roku Stanisława Moniuszki włączyła  się także nasza szkoła.

            Uczniowie klasy ósmej przygotowali prezentację o tej znakomitej postaci a uczniowie klasy piątej i szóstej zaśpiewali znaną pieśń „Prząśniczka”.

          • Wizyta w bibliotece klasy II

          • Dnia 15 listopada klasa II wzięła udział w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Publicznej w Strzelewie. Z okazji przypadającego 16 listopada Dnia Tolerancji, ustanowionego w 1995 roku przez  ONZ z inicjatywy UNESCO zajęcia przebiegały właśnie pod hasłem TOLERANCJA. Uczniowie obejrzeli film pt. „Urodziny Maćka czyli krótka historia o tolerancji” oraz wykonali ćwiczenia, które uświadomiły im, że inność należy szanować a nie szykanować. Drugoklasiści z pewnością zapamiętają ważne przesłanie: „By nawzajem się szanować, trzeba inność akceptować!”

          • Apel z okazji 11 Listopada

          • 12 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na początku został odśpiewany hymn narodowy. Następnie fakty historyczne oraz trudną drogę do polskiej niepodległości przedstawiły dzieci z klas VI-VIII, przygotowane przez panią Małgorzatę Kurzawę. Dzieci śpiewały również znane pieśni patriotyczne. Tradycyjnie, przy okazji tej wyjątkowej dla Polski rocznicy, mówiliśmy patetycznie o świętościach narodowych, o walce, honorze, przelanej krwi, o naczelniku państwa i polskich symbolach narodowych.

          • 11 Listopada

          • W dniu 11 listopada uczniowie naszej szkoły - Amelia Gabrysiak, Kacper Gabrysiak oraz Anna Kurzawa -złożyli kwiaty pod pomnikiem. Nasza delegacja upamiętniła tym gestem 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

          • Niepodległa do hymnu

          • 11 Listopada Polska świętuje odzyskanie niepodległości. W tym roku przypadła 101 rocznica, odkąd Polska, po 123 latach zaborów, znów stała się niezależnym państwem. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości co roku organizowanych jest wiele uroczystości upamiętniających tą szczególną datę. Jedną ze specjalnych akcji odbywających się w tym dniu jest właśnie akcja - Niepodległa do hymnu”. Nasza szkoła, w piątek 8 listopada o godzinie 11.11,  już drugi rok z rzędu wzięła udział w tej właśnie akcji. Wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy cały hymn państwowy

          • Wycieczka do Muzeum Geologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego

          • Dn. 7 listopada 2019 r. klasy VII i VIII wraz z opiekunkami –Renatą Gorazdowską i Justyną Barczak, uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Geologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Uczniowie wzięli udział w warsztatach pt. „Fascynujący świat minerałów”. Dowiedzieli się co to są minerały, jak je rozpoznawać, mogli ich dotknąć, posmakować, zarysować, obejrzeć pod mikroskopem. Kolekcja muzeum obejmuje kilka tysięcy okazów minerałów, skał, skamieniałości i meteorytów, a także jedną z największych na świecie kolekcję piasków. Kierownik muzeum, dr Robert Woziński, oprowadził nas po ekspozycji, udzielił informacji o zgromadzonych eksponatach. Mogliśmy również obejrzeć minerały fluorescencyjne w specjalnie do tego celu przygotowanej, zaciemnionej sali. Inną atrakcją muzeum jest wystawa dotycząca historii geologicznej regionu bałtyckiego, gdzie w wędrówce przez ery i okresy geologiczne mogliśmy dowiedzieć się, jak zmieniał się region, w którym mieszkamy na przestrzeni milionów lat. Obejrzeliśmy unikalny okaz, czyli mierzący prawie 70 cm czerep tura – świetnie zachowaną czaszkę z kompletnym porożem tego wymarłego przodka bydła. Wizyta w muzeum oprócz wyżej wymienionych atrakcji była świetną okazją do przybliżenia uczniom zawodu  geologa i paleontologa.

          • Program matematyczny ,, Liczę, myślę i działam”

          • W ramach programu uczniowie klas IV – VI wzięli udział w zajęciach związanych z układankami  - tangram i jajo Kolumba. Poznali historię i ciekawostki związane z łamigłówkami. Są to łamigłówki znane miłośnikom gier logicznych. Rozwijają one wyobraźnię przestrzenną, uczą logicznego myślenia oraz skłaniają do poszukiwania rozwiązań.  Uczniowie klasy IV – V przystąpili do  układania wzorów z tangramów,  natomiast klasa VI wykorzystała do swojej pracy jajo Kolumba. Wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością.
            Klasy VII – VIII wzięły udział w turnieju ,, 1 z 9” .Na samym początku zostali zapoznani z regulaminem konkursu. Przebiegał on w 3 etapach. Do finału przeszli : Magdalena Skowrońska, Wiktoria Grabarek i Julka Otoka. Ostateczne zwycięzcą  konkursu ,, 1 z 9” została Magdalena Skowrońska uczennica klasy VIII. Wszystkim uczestnikom kibicowali uczniowie klas IV – VIII.

          • Międzyszkolny konkurs przyrodniczo - plastyczny

          • Listopad 2019r. Międzyszkolny konkurs przyrodniczo - plastyczny

            W miesiącu październiku został zorganizowany przez nauczycieli p. Ewę Rapę oraz Katarzynę Szafran międzyszkolny konkurs przyrodniczo - plastyczny „Zwierzęta Polski” dla klas IV – VII. Termin złożenia prac został wyznaczony do 31 października 2019 r. Na konkurs wpłynęły 33 prace plastyczne z SP nr 4 Nowogard, SP Błotno, SP Orzechowo oraz SP Strzelewo.

            Komisja w składzie: Ewa Rapa i Katarzyna Szafran przyznała:

            - I miejsce – Elizabeth Szabuńko kl. V SP Błotno;

            - II miejsce – Martyna Gurazdowska kl. V SP Orzechowo oraz Oskar Chróścicki kl. VI SP Strzelewo;

            - III miejsce – Nikola Janczak  kl. VII SP Orzechowo oraz Oliwia Balbus kl. VII SP nr 4 Nowogard;

            - wyróżnienia – Zuzanna Wrońska kl. VII SP Błotno, Justyna Radel kl. VI SP Strzelewo, Lena Owczarek kl. IV SP Orzechowo

          • Wycieczka do straży pożarnej

          • Dn. 30.10.2019 r. klasy I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w wycieczce do Straży Pożarnej w Nowogardzie. Celem wyjazdu było przybliżenie najmłodszym uczniom specyfiki zawodu strażaka.  W  siedzibie posterunku PSP dzieci zostały przywitane przez pełniących służbę strażaków, gdzie dowiedziały się na czym polega ich trudna i odpowiedzialna praca. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków, nie tylko samochodowych. Panowie strażacy pokazali naszym uczniom elementy stroju,  sprzęt i aparaturę wykorzystywaną w akcjach oraz wyposażenie wozu strażackiego. Chętni mogli przymierzyć strażacki hełm oraz butlę z tlenem. Dzieci wykazały się wiedzą, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia i w jaki sposób wezwać pomoc. Przypomniały sobie i utrwaliły znane im numery alarmowe 998 i 112.

          • Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

          • 30 października 2019 r. w Szkole Podstawowej w Wierzbięcinie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. 7-8). W Mistrzostwach tych wzięło udział 4 szkoły z terenu naszej gminy
            tj. SP Orzechowo, SP Strzelewo, SP Wierzbięcin oraz SP 2 Nowogard.  

            Reprezentacja dziewczynek naszej szkoły zajęła I miejsce, awansując tym samym do Mistrzostw Powiatu Goleniowskiego. Natomiast chłopcy zajęli III miejsce. WSZYSTKIM GRATULUJEMY oraz życzymy powodzenia w walce na coraz wyższych szczeblach.

          • ”Każdy uczeń chce zostać Siłaczkiem”

          • Dn. 29.10.2019 r. uczniowie biorący udział w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem!” uczestniczyli w zajęciach sportowych pt.”Każdy uczeń chce zostać Siłaczkiem”. Lekcja rozpoczęła się od pogadanki na temat aktywności fizycznej i jej ogromnej roli na ogólny rozwój, sylwetkę i zdrowie człowieka. Następnie, po zabawie integracyjnej  „Słońce świeci, pada deszcz” , dzieci przystąpiły do rywalizacji sportowej w grupach. Odbyły się konkurencje takie jak: biegi, przechodzenie przez szarfy, przenoszenie piłek, turlanie piłek lekarskich. Zabawie towarzyszył duch walki, a nasi mali sportowcy wykazali się umiejętnością pracy zespołowej i niemałą kondycją.

          • Szkoła Pamięta

          • Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych, nie tylko o naszych bliskich, ale i tych, którzy zapisali się w historii. Pamięć o zmarłych jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Minister edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski zachęcił uczniów do udziału w akcji „Szkoła pamięta”. W związku z udziałem w akcji  uczniowie udali się na cmentarz, gdzie zapalili znicze na grobie wieloletniego proboszcza parafii w Strzelewie, księdza Franciszka Radomskiego oraz uporządkowali bezimienne i opuszczone groby. Następnie uczniowie wraz z opiekunami przeszli na stary cmentarz koło kościoła, gdzie zapalili znicze przy pomniku byłych mieszkańców Strzelewa, którzy zginęli w czasie I wojny światowej.

          • PROGRAM MATEMATYCZNY „MATEMATYKA DA SIĘ LUBIĆ”

          • Październik 2019r.  

            Jesień ofiaruje nam niezwykłe bogactwo darów przyrody. Ale nasze obcowanie z naturą nie musi się skończyć na podziwianiu – można dary jesieni wykorzystać na zabawy dla dzieci. W ramach programu matematycznego „Matematyka da się lubić”, uczniowie klas 0 – III, przynosili w październiku do szkoły dary jesieni w postaci kasztanów, żołędzi, szyszek i liści, a następnie wykorzystywali je na zajęciach z nauczycielami do zabaw i zadań matematycznych. Uczniowie dodawali, odejmowali, określali kształty i wielkość, układali zbiory według różnych cech, dzielili, układali figury geometryczne a także grali w gry przy pomocy darów jesieni.

          • Apel dotyczący bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły i ze szkoły.

          • Tego dnia w naszej szkole, odbył się apel dotyczący bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły i ze szkoły. Wychowawczynie klas 0 – III: Katarzyna Szafran, Marlena Maciejewska, Renata Gorazdowska i Karolina Cyboroń  wraz z panią Agatą Kowalczyk przygotowały ze swoimi uczniami krótką część artystyczną. Największą atrakcją był występ nauczycieli w przestawieniu. Na zakończenie p. dyrektor Agnieszka Forgiel wręczyła wszystkim uczniom odblaski aby byli lepiej widoczni i bezpieczni na drodze.

          • „Godzina dla Twojej Miejscowości”

          • Dnia 25.10.2019 r. wolontariusze z naszej szkoły wraz z klasami 0-IV wzięli udział w akcji Stowarzyszenia POLITES i Regionalnego Centrum Wolontariatu „Godzina dla Twojej Miejscowości”. Akcja ma na celu zachęcenie uczniów do działalności społecznej oraz budowanie przekonania, że wszyscy mamy wpływ na nasze otoczenie i możemy je aktywnie współtworzyć.  Przygotowania do akcji rozpoczęły się od zbiórki zniczy przez Szkolny Klub Wolontariatu. W piątek dużą grupą uczniowie wraz z opiekunami  udali się na cmentarz, gdzie z wielkim zaangażowaniem porządkowali opuszczone i zaniedbane groby, a następnie zapalili na nich znicze.

          • Wizyta w bibliotece OP

          • Październikowe spotkanie w bibliotece, zorganizowane przez p. Dominikę Rossę dla przedszkolaków, dotyczyło dnia kundelka, które jest obchodzone właśnie 25 października. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom fragmenty książek o pieskach. Przedstawiła zwyczaje psów, niezwykłe rasy. Dzieci miały możliwość opowiedzenia o swoich pieskach, którymi dzielnie się opiekują. Następnie przedszkolaki malowały kolorowe portrety swoich czworonożnych przyjaciół. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek.

             

             

          • Mistrzostwa Gminy w Unihokeju w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci

          • W dniu 22, 23 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowogardzie, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w unihokeju dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji u dziewcząt jak i chłopców stanęło 6 drużyn z naszej gminy. Dziewczyny i chłopcy z naszej szkoły zajęli 5 miejsce.

            Natomiast 24 i 25 października również w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się Igrzyska Dzieci. 24 października do rywalizacji w kategorii dziewcząt stanęło 6 szkół z naszej gminy. Szkoły zostały podzielone na dwie grupy po 3 drużyny i zagrały ze sobą w systemie „każdy z każdym”. Dziewczynki po wygranej rywalizacji w grupie spotkały się z drużyną SP Wierzbięcin w finale i wygrały mecz po zaciętej walce 2:1. Zajęły tym samym I miejsce. Kolejnego dnia do rywalizacji stanęli chłopcy z naszej szkoły którzy zajęli 7 miejsce.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Strzelewie
      • jus.barczak@poczta.fm , a.forgiel@interia.pl
      • 91-391-02-24
      • Szkoła Podstawowa w Strzelewie, 72-200 Nowogard 72-200 Nowogard Poland
      • https://www.facebook.com/profile.php?id=100088110761064&locale=pl_PL
  • Galeria zdjęć

      brak danych