• Dzień Pluszowego Misia

          • Co roku, 25 listopada, uczniowie klas 0-III świętują Dzień Pluszowego Misia. Data ta nie jest przypadkowa, gdyż właśnie tego dnia w 1902 roku powstała maskotka Teddy Bear, zaś w 2002 roku, w 100. rocznicę powstania zabawki ustanowiono to święto.

            Historia misia jest dość ciekawa.  W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał uwolnić misia. Anegdota ta została przedstawiona w formie komiksu w amerykańskiej prasie. Producent zabawek, zainspirowany obejrzaną historią, postanowił stworzyć nową zabawkę dla dzieci - małego, pluszowego niedźwiadka. Na cześć prezydenta nazwał go Teddy Bear.

          • DRODZY RODZICE, OPIEKUNOWIE I UCZNIOWIE!

          • Informujemy, że od dnia 24.11.2021 r. rozpoczynamy akcję charytatywną dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowogardzie.

            Do stworzenia paczek najbardziej przydadzą się słodycze, kawa, herbata oraz upominki (dla kobiet
            i mężczyzn) tj.: kapcie, kubki, skarpety, sztuczna biżuteria, zegarki, portfele, dekoracje do pokoju, pościele i piżamy itp.

            Pracownikom Domu Pomocy Społecznej zależy na tym, by żaden mieszkaniec nie został pominięty, dlatego przydadzą im się również Nutridrinki, poduszki, koce i maskotki dla osób leżących. Zakończenie akcji 02.12.2021 roku.Tylko nowe rzeczy.

            Dyrektor i Nauczyciele

            Szkoły Podstawowej w Strzelewie

             

          • Uczniowie z klasy VIII dnia 19 listopada świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

          • Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, dokumentu który w 1989 roku przyjęła Organizacja Narodów Zjednoczonych, to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. To wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. To także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane.  

            Jednak dzieci i nauczyciele nie zapominają o tym dniu i realizują aktywności, które mają zwrócić uwagę dorosłych na prawa dzieci, w tym roku szczególnie tych w Jemenie – kraju, w którym od lat trwa największy kryzys humanitarny XXI wieku. Najbardziej bezbronnymi ofiarami są dzieci. Tracą zdrowie, życie i szansę na szczęśliwe dzieciństwo. Nasza szkoła zgłosiła się do akcji Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2021. Uczniowie ubrali się na niebiesko, wykonali rysunki i obejrzeli prezentację multimedialną.

            Karolina Cyboroń

          • Gminny konkurs plastyczny „Jesień nie musi być szara”

          • W październiku  2021 r. w Szkole Podstawowej w Strzelewie został zorganizowany gminny konkurs plastyczny pt. „Jesień nie musi być szara”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I – III szkół podstawowych oraz oddziałów przedszkolnych gminy Nowogard.

            Na konkurs wpłynęło łącznie 149 prac z klas I-III szkół podstawowych oraz 18 prac plastycznych z przedszkoli Gminy Nowogard. Wybór nie był łatwy, wiele prac prezentowało się na wysokim poziomie. Komisja po długich naradach wyróżniła następujących uczniów:

            W kategorii - Oddziały przedszkolne :

            - I miejsce –  Pola Grygowska – Publiczne Przedszkole Nr 3 w Nowogardzie

            - II miejsce – Tola Janiak – Oddział Przedszkolny SP Długołęka

            - III miejsce- Natalia Skwira – Oddział Przedszkolny SP Strzelewo

            - Wyróżnienie: Alan Łubiński – „0” SP Nr 3 Nowogard

             

            W kategorii - Klasy I - III :

            - I miejsce – Olivier Budzich – SP Orzechowo

            - II miejsce – Pola Derdak – SP Błotno

            - III miejsce – Sara Serocka – SP Nr 4 Nowogard

            - Wyróżnienie: Hubert Kowalczyk – SP Nr 3 Nowogard

             

            Komisja przyznała laureatom dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy zwycięzcom!

          • „Pierwsze abecadło” – Wyprawka Czytelnicza dla pierwszaka

          • Za sprawą Instytutu Książki i kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” w ręce pierwszoklasistów trafiła książka „Pierwsze abecadło”, która jest antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Zostały one napisane przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej pierwszoklasiści znajdą ponadto broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Dla pierwszoklasistów przygotowano także Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

          • Szkoła do hymnu

          • 10 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w 4 edycji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o godzinie 11.11 został zaśpiewany hymn narodowy. W tej sposób uczciliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę
            niepodległości.

          • Podwójny sukces naszych dziewcząt

          • Dnia 09.11.2021 r. w Szkole Podstawowej w Wierzbięcinie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym Dziewcząt w ramach ID (dziewczynki młodsze) oraz IMS (dziewczynki starsze). Do rywalizacji zgłosiły się 4 drużyny IMS: SP nr 2, SP w Orzechowie, SP w Strzelewie i SP w Wierzbięcinie. Natomiast w ramach ID do rywalizacji zgłosiły się 3 szkoły naszej gminy: SP w Orzechowie, SP w Wierzbięcinie oraz SP w Strzelewie. Nasze dziewczęta, zarówno w grupie młodszej, jak i starszej wszystkie mecze rozegrały bardzo dobrze, dzięki czemu wygrały cały turniej w ID oraz IMS, tym samym otrzymały I miejsca oraz awanse do Mistrzostw Powiatu.

          • Warsztaty pszczelarskie

          • Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Co to pszczela rodzina? W jaki sposób pozyskuje się miód? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Na te i wiele innych pytań uczniowie naszej szkoły uzyskali odpowiedzi podczas warsztatów pszczelarskich, które odbyły się w naszej szkole dnia 3 listopada 2021 r. Pan Krzysztof Chróścicki – pszczelarz, pokazał , jak wygląda ul, z jakich części się składa, w jaki strój ubiera się pszczelarz, żeby czuć się bezpiecznie podczas pracy w pasiece oraz jaką pracę trzeba wykonać, aby zebrać miód. Opowiedział, jak wyglądają pszczoły, kto zamieszkuje ul i jakie funkcje pełnią w nim poszczególne owady. Uczniowie mogli spróbować pyłku pszczelego, wziąć do ręki kawałek wosku oraz kitu. Warsztaty odbyły się w dwóch grupach: dla dzieci z oddziałów 0-III oraz uczniów klas IV-VIII. Starsi uczniowie zostali zapoznani z ofertą jedynej w Polsce i Europie szkoły pszczelarskiej, posiadającej 75-letnią tradycję w kształceniu pszczelarzy, czyli Technikum Pszczelarskim w Pszczelej Woli. Zajęcia były bardzo ciekawe. Nie tylko przybliżyły najmłodszym świat pszczół i pokazały, jak ogromną rolę pełnią w środowisku naturalnym, ale uczyły wrażliwości i poszanowania dla tych pożytecznych owadów, od których zależy jakość naszego istnienia.

          • KONKURS HISTORYCZNY

          • W październiku odbył się konkurs historyczny dotyczący psalmów biblijnych zorganizowany przez Miejską Bibliotekę w Nowogardzie .

            Uczniowie:

            - Lena Dobruchowska z klasy IV zajęła I miejsce

            -Nikodem Warcholiński z kolasy III zajął II miejsce

            -Oskar Chróścicki z klasy VIII zajął III miejsce

            Uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody oraz mieli możliwość uczestniczenia w lekcji otwartej Historii Biblii. Uczniowie wraz z opiekunem p. Agnieszką Forgiel mogli poznać historię biblii oraz zapoznać się ze starodrukami z 1630 r.,1765r. i wiele innych w tym z Biblią Gutenberga.

          • WRZESIEŃ - PAŹDZIERNIK 2021r. Program innowacyjny „EkoEmocje”

          • W ramach innowacyjnego programu przyrodniczego „EkoEmocje”, w miesiącach: wrzesień i październik, odbyły się działania w oddziale przedszkolnym, według ustalonych modułów. Moduł I miał tytuł: KREATYWNOŚĆ. Na początku został założony kącik przyrody, w którym znalazły się dary jesieni przyniesione przez dzieci, takie jak: owoce i warzywa oraz kasztany, żołędzie, liście, szyszki, jarzębina i orzechy. Z tych darów jesieni utworzyliśmy piękną makietę, która przedstawiała znaczenie słowa Kreatywność. Następnie odbyły się zajęcia z okazji Dnia Kropki. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne techniką stawiania kropek, przeprowadziły także doświadczenie, po którym dowiedziały się, jak bardzo różne mogą być kropki z różnych substancji (np. z soku, z kredki, mazaka, wody, farby, itp.). Działania podjęte w I module programu innowacyjnego, pozwoliły dzieciom na bezpośrednie obcowanie z przyrodą oraz pobudziły kreatywność poprzez działania twórcze i eksperymentalne.

          • Laureaci nagrodzeni

          • 29 października naszą szkołę odwiedził pastor Cezary Komisarz, który wraz z przedstawicielką Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie, wręczył uczniom naszej szkoły dyplomy oraz cenne nagrody za udział oraz zwycięstwo w konkursach - plastycznym oraz recytatorskim.  Bardzo dziękujemy za odwiedziny oraz cudowną niespodziankę. 

          • Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie

          • W piątek, 29 października, uczniowe z klas 4-8 wraz z wychowawczyniami, uczestniczyli w wycieczce do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie. Celem wycieczki było zwiedzenie wystawy dotyczącej historii Biblii. Dzieci miały okazję obejrzeć Biblię w różnych tłumaczeniach, zobaczyć i dotknąć prawdziwy pergamin i papirus oraz wysłuchać niezwykłych historii związanych z tą księgą. Była to wspaniała lekcji historii, za którą serdecznie dziękujemy. 

          • Mistrzostwa Gminy w unihokeju dziewcząt w ramach IMS

          • Dnia 28 października 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się Mistrzostwa Gminy w unihokeju dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji zgłosiło się sześć drużyn: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4, SP w Strzelewie i SP w Wierzbięcinie. Nasze dziewczęta rozegrały bardzo dobre mecze, dzięki czemu wyszły z grupy z drugiego miejsca. Następnie odbyło się spotkanie półfinałowe w którym nasze dziewczęta przegrały 1 bramką z SP w Wierzbięcinie. Ostatecznie rozegrały mecz o III miejsce z SP 3 Nowogard wygrywając 2:0 i tym samym zajmując III miejsce w turnieju. 

          • Udział w akcji „Nie wyrzucaj powietrza”

          • W dniach 26 i 27 października odbyły się w naszej szkole zajęcia warsztatowe pod hasłem „Nie wyrzucaj powietrza”. Uczniowi, m.in. uczyli się jak prawidłowo segregować śmieci i jak zmniejszyć gabaryty tych wyrzucanych. Ponadto uczniowie kl. IV - VIII wysłuchali listu od Ziemi, która prosiła o pomoc. Przypomniano im również zasady prawidłowego segregowania śmieci – uczniowie mieli możliwość wykazania się umiejętnościami samodzielnego segregowania i umieszczanie śmieci w odpowiednich pojemnikach. Uczniowie uzyskali również istotną informację nt. zmniejszenia gabarytów śmieci – właściwe zgniatanie butelek, odpowiednie składanie kartonów. Zajęcia zakończono wykonaniem plakatów „Nie wyrzucaj powietrza”.

            Młodsi uczniowie z OP oraz klas I – III, oglądali bajkę edukacyjną dotyczącą segregacji a następnie mogli samodzielnie posegregować śmieci, z czym bardzo dobrze sobie poradzili

          • Październik miesiącem bez przemocy !

          • Dnia 25 października, uczniowie klas 0-III, uczestniczyli w zajęciach warsztatowych dotyczących przemocy. Była to idealna okazja do edukowania młodszych dzieci  i pokazania im, że każdy konflikt można rozwiązać bez użycia siły. Ważne jest, aby od najmłodszych lat zaszczepić w dzieciach kulturę pokoju i zrozumienia. Dzieci na zajęciach miały okazję przećwiczyć sposoby radzenia sobie ze złością oraz dowiedziały się, do kogo należy się zwrócić o pomoc, gdyby miały do czynienia z jakimkolwiek przejawem przemocy.

          • Międzynarodowy Dzień Mediacji

          •             Ustanowieniu tego święta przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w dniu 7 kwietnia 2011 r. przeświecała idea popularyzacji instytucji mediacji i procedur mediacyjnych umożliwiających rozwiązywanie konfliktów w sposób inny niż postępowanie sądowe. Uczniowie klasy VIII na lekcji Wiedzy o Społeczeństwie obejrzeli prezentację multimedialną i wykonali plakaty dotyczące mediacji.

          • Udział w ogólnopolskiej akcji „#sadziMY” w klasach 0 – III

          • „Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas – podkreśla Józef Kubica, p.o. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. – Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. Akcję #sadziMY organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować”. https://nowogard.szczecin.lasy.gov.pl

            20 października 2021 roku, uczniowie naszej szkoły z klas 0 – III, wzięli udział w trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji #sadziMY. Akcja ta została zainicjowana przez 20 października 2021 roku, uczniowie naszej szkoły z klas 0 – III, wzięli udział w trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji #sadziMY. Akcja ta została zainicjowana przez Prezydenta Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Duda. Drzewka otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Nowogard. Takie drzewko to znakomity sposób, by upamiętnić ważne wydarzenie dla rodziny lub lokalnej społeczności. Dla naszych dzieci było to niezapomniane przeżycie.

             

          • Wycieczka do straży i biblioteki

          • 19 października uczniowie klas IV-VIII wraz z wychowawczyniami, udali się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Nowogardzie.

            Podczas zajęć poznali specyfikę pracy strażaka, dowiedzieli się do jakich akcji ratowniczych są wzywani strażacy oraz jakie szkoły i kursy trzeba ukończyć, aby nim zostać.

            Uczniowie oglądali również wóz strażacki (zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz), zadawali przy tym mnóstwo pytań, na które pracownicy straży chętnie i cierpliwie odpowiadali.

            Po wizycie w straży, dzieci udały się do Biblioteki Miejskiej im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie, gdzie pani bibliotekarka oprowadziła je po wystawie malarskiej oraz Muzeum Ziemi Nowogardzkiej. 

          • Mechanizm uzależnień - alkohol, narkotyki i fonoholizm – zajęcia warsztatowe

          • Mechanizm uzależnień - alkohol, narkotyki i fonoholizm
             – zajęcia warsztatowe

            "Chociaż nikt nie może się cofnąć i zacząć od nowa, to każdy może zacząć od teraz
            i zrobić zupełnie nowe zakończenie."

            Carlo Bardow

            W dniu 18 października 2021 roku, w naszej szkole, odbyły się warsztaty profilaktyczne zrealizowane przez Centrum Edukacji i Profilaktyki Dialog z Krakowa. Warsztaty przeprowadził pan Leszek Kurdybacha. W klasach V-VIII omówione zostały popularne zjawiska takie jak: fonoholizm, narkomania i alkoholizm.

            Uczniowie zostali uświadomieni jak mylne i niebezpieczne jest ich przekonanie
            o internetowej anonimowości. Prowadzący wyposażył uczestników w wiedzę niezbędną do tego, aby odpowiednio reagować w trudnych sytuacjach oraz nauczył ich zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać, żeby samemu nie paść ofiarą cyberprzemocy.

            Karolina Cyboroń

          • Ratownictwo medyczne

          • Dn. 15 października, w ramach współpracy międzyszkolnej z I LO im. ppor. Emilii Gierczak w Nowogardzie, naszą szkołę odwiedziła grupa uczniów klas ratowniczych wraz z opiekunkami oraz ratownikiem medycznym. Warsztaty podzielono na dwie tury – dla dzieci z oddziałów 0-III oraz dla uczniów klas IV-VIII. Licealiści przeprowadzili pokazowe szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasi uczniowie, zarówno młodsi, jak i starsi, bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach na fantomach. Wykazali się znajomością numerów alarmowych oraz wiedzą, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia życia. Najmłodsi otrzymali pamiątkowe dyplomy małego ratownika. Pod koniec zajęć pani ratownik przeprowadziła prelekcję dotyczącą zawodu ratownika medycznego, natomiast uczniowie opowiedzieli o nauce w liceum i zachęcili młodszych kolegów do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Strzelewie
      • jus.barczak@poczta.fm , a.forgiel@interia.pl
      • 91-391-02-24
      • Szkoła Podstawowa w Strzelewie, 72-200 Nowogard 72-200 Nowogard Poland
      • https://www.facebook.com/profile.php?id=100088110761064&locale=pl_PL
  • Galeria zdjęć

      brak danych